.

  Domů  

     O nás       Zpravodaj        Informace     Fotogalerie         Kniha návštěv       Odkazy    
 

 

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

 

 

 

Fotogalerie z akcí v roce 2019

 

Muzikoterapie – 25.2.2019

 

Muzikoterapie  - zvuky které pomáhají uzdravovat.

V pondělí jsme  navštívily  Menssanu a úžasně relaxovaly při muzikoterapii. . Sezením nás vedly p.Podrazová a p. Březková.  Představily nám další ze sbírky nástrojů, koshi zvoneček.  Jemný zvuk tohoto nástroje navodil příjemnou atmosféru. Stejný nástroj, a    v každé ruce  zvonil trochu jinak.  Poté  si děvčata  rozebraly africké bubny djembe a s chutí se pustily do bubnování.  Tři základní údery v různé kombinaci, stejný  motiv, který zesiloval ve vlně, jak se přidávaly a pomalu zase končily nástroje.  Vyjádření osobnosti  každé  z hráček  několika údery i  posílání určitého rytmu po kruhu . Taková tichá pošta hudbou.  Ale ne tak docela. Motiv se občas měnil , aby se vzápětí vrátil do skoro původní podoby. Nechybělo ani prolínání dvou rytmů, doplněné o závěrečný „virbl“.  Poté  co  odložily skoro všechny bubny,  sáhly po perkusních nástrojích a  vytvořily společný orchestr,  který doprovázela na flétnu  p. Dagmar Podrazová. Hru na flétnu si připomněla i Nataša a docela jí to šlo. Na řadu přišlo zklidnění při  zvucích tibetských mis.  V místnosti byla asi příhodné fluidum, všechny mísy se   ochotně  rozezvučely, rezonanci a vibrace jsme cítily v celém těle. Na závěr celého sezení  nám obě  lektorky připravily zvláštní zážitek.  Nechaly nás sesednout do těsného kruhu a vtělily se do indiánských šamanek,. Procházely nám  za zády  a bubnovaly na šamanské bubny. Byl to zvláštní pocit, když se zvuk přibližoval , těsně za zády rozvibroval celé tělo a pomalu se vzdaloval.  Po chvilce,  zvlášť když se zavřely oči,  nebylo nic než bubnování. A to pomalu utichlo a my se vrátily do reality.  Abychom se vrátily úplně, ještě jsme si chvilku povídaly o svých dojmech . Moc se nám to líbilo, náramně  jsme si muzicírování užily,  už se těšíme na další setkání.  I pro mě to byl zvláštní zážitek. Ruka v sádře neudržela žádný nástroj, byla jsem jako pozorovatel. Kromě závěrečného rituálu s šamanskými bubny, ten jsem  si ujít nenechala. A bylo opravdu zajímavé sledovat  obličeje plné soustředění nebo naopak uvolnění, jakoby mysl šla na toulky. Muzikoterapie  to  je relaxace i potěcha duše.

 

 

 

 Přednáška: Aktuální faktory ovlivňující zdraví-  11.2.2019

     

 Po lednovém  „Babinci“ první přednáška tomto roce. Blíží se jaro a s ním i  pocity , že je   potřeba    nastartovat  naše těla po zimním odpočinku k aktivní činnosti.  Pomůže nám k  tomu taky i  přednáška MUDr. Lydie Ryšavé  o aktuálních faktorech, které ovlivňují naše zdraví. A že byla zajímavá , o tom svědčí soustředěné výrazy všech přítomných. Své duševní zdraví si můžeme vylepšit i  na dalším setkání , sejdeme se 25.února ve 14:00 hod budově Menssany  na  muzikoterapii.

 

 

 

 

 

 Babinec – 14.1.2019

 

 Po dobrých zkušenostech v loňském roce i  první  letošní schůzka byla  na volné téma.  Gita nás informovala o  nových akcích.  Nejen o nich  ale i o mnoha dalších věcech i zážitcích  jsme si jen tak popovídaly . Zkrátka „Babinec“.