Domů        O nás            Zpravodaj            Informace           Fotogalerie           Kniha návštěv         Odkazy    
 

 

Program prevence

Evropský kodex

Práva pacientů

Sociální poradenství

Mamografické vyšetření

Samovyšetření

Epitézy

 

 

Rakovina prsu a její prevence.

 

 

Rakovina prsu je nejčastějším rakovinovým onemocněním postihujícím ženy. V české republice je každý rok diagnostikováno okolo 5000 nových  onemocnění.

 

Naše spolek má ve svém programu prevenci a osvětu k tomuto tématu. Abychom předešli pozdnímu objevení a nákladnému léčení, nabízíme ženám besedu s ukázkou samovyšetření prsu. Na prsním modelu si budou moci vyzkoušet nahmatat novotvary -  malé tuhé  bulky, možné rakovinné nádorky. V případě, že je k dispozici technika mohou shlédnout krátký ukázkový film, zaměřený na samovyšetření. Tento preventivní program míváme na akcích neziskového sektoru. Aby byla akce účinnější, chceme navštívit ženy přímo u zaměstnavatele.

     

Pokud zvážíte, že děláme užitečnou práci, pozvěte nás. Potřebujeme vědět datum a hodinu začátku a zasedací místnost. Celá akce trvá cca 1hodinu(dle dotazů zúčastněných). Besedu provádějí členky, které toto nádorové onemocnění prodělaly.