Domů        O nás            Zpravodaj            Informace           Fotogalerie           Aktuality         Odkazy    
    

  

 Mimořádná akce s Pomocníkem z Givtu

Akce platí od 20. 9. do 26. 9. 2021. 

 

 

 

Nakupujete  vy nebo vaší příbuzní a přátelé on-line? I to je  možnost jak nás můžete podpořit aniž by vás to cokoliv stálo. Na odkaze  https://bit.ly/30kc-pro-onko-amazonky

 si přidejte Pomocníka a my za to dostaneme bonus 30 Kč. S givtím Pomocníkem  pak  můžete  nakupovat přes internet jak jste zvyklí, ale část peněz z vaší objednávky půjde na dobrou věc pro naši organizaci. Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník vás vždy upozorní na možnost přispět tam, kde je to možné. Děkujeme za všechny stažené Pomocníky

 

 

 

  Setkání po létě

   13. září    14:30 hod   - Babinec- setkání po létě

  Seminární Centrum Akademie  Ostrava, Hrušovská 16. V seminárním Centru máme  obvyklou schůzku.

  Budou už k dispozici květinky , informace o podzimních akcích.  Přijďte si popovídat

 

Oxymetry

 Duben 2021 

… pořídily jsme do Amazonek 2 PULSNÍ OXYMETRY, které umí ukázat saturaci hemoglobinu kyslíkem v těle, tedy úroveň okysličení krve, což je hodnota, která je důležitá také při onemocnění COVID 19, pokud poklesne pod 90% může to být nebezpečné. Budeme je brát na rekondice či přednášky a je možné si je krátkodobě zapůjčit, pokud se necítíte fit. Koronavirus stále hrozí a při snížené saturaci kyslíkem, která toto onemocnění často provází, může rychle nastat kolapsový stav…

 

Portál COVID  - Vše o covidu-19

Covid portál -  www.covid.gov.cz 

 Najdete zde všechny dostupné informace o  současné situaci.

 Informace k očkování (jak se registrovat a jak postupovat dál) ,  dostupné informace o vakcíně v současné době, vedlejší účinky, mutace, apod. Jsou tam i detailní informace v souvislosti s covidem v běžném životě,  všechna opatření, nařízení vlády, jejich detaily, platnost a jednoduché vysvětlení.

Novinky v Očkování

https://pacientskeorganizace.mzcr.cz/index.php?pg=home&aid=108

 

  Nové odběrové místo na testy, Diagnostické centrum, Sokolská třída

 

Otevírací doba odběrového místa:

Po - Ne: 07:00 - 12:00, 12:30 - 17:00

 

Kde nás najdete:

Sokolská třída 1925/49, 702 00, Ostrava

 

Rezervovat se můžete na tomto odkazu:

http://bit.ly/testy-sokolska

 

Kdy a jak často se můžete testovat:

Testování na antigen viru COVID-19 je hrazené zdravotní pojišťovnou a tak je pro Vás zcela zdarma. Testovat se můžete každé 3 dny, pokud jste v posledních 90 dnech prokazatelně neprodělal onemocnění COVID-19.

 

 

Co nového u Amazonek.

 

Přestože se ještě pořád nemůžeme scházet,  naši činnost jsme nepřerušily. V Centru pomoci jsme připraveny  na vaši návštěvu v pondělí a ve středu.

Vzhledem k situaci, která  stále není dobrá  a  pořád se nelepší,  se my jako riziková skupina musíme obzvlášť chránit,  zakoupily jsme pro naše členky respirátory třídy FFP2 od českého výrobce fy Good Mask, které jsou v současné době doporučovány, pokud se pohybujete v MHD, obchodech nebo zdravotnických zařízeních.  Jsou nezvyklé jasně žluté barvy, tak budeme vypadat jarně se žlutými zobáčky.

 Pro naše dárce jsme  zřídili  nový transparentní účet u  ČSOB, je určen primárně pro  vaše  dary. Stále s nadějí připravujeme rekondiční pobyt ve Slatinicích, díky  voucherům, které můžeme uplatnit, bude se slevou. Tedy pokud se pobyt uskuteční, protože za této situace stále jen něco připravujeme a pak rušíme.

Je doba , kdy se stále více nakupuje přes internet v e-schopech. Je-li to i váš případ,  nakupujte vy i vaše děti a přátelé přes Gift, přispějete Amazonkám a nic Vás to nestojí. A nám to pomůže. A také potěší, že na nás myslíte.

Podle našich informací již  přibližně 10% členek Covid 19 už prodělalo. Snad se to číslo nebude zvyšovat  a my se dočkáme lepších časů.  Dávejte na sebe pozor, ale buďte co možná aktivní , udržujte spojení s přáteli i rodinou ,i  když jen distančně. Blíží se jaro, hezké počasí  láká ven, užijte si přírody, ale pokud možno tam, kde se nepotkává hodně lidí.

Snad se brzy  dočkáme lepších časů