Karlova Studánka 10.10. – 15.10.2016

Úvod: Vyjely jsme na rekondiční pobyt plné očekávání, jak jiný bude, a byl.
Počasí bylo pro nás netradičně deštivé ale v Karlové Studánce je pěkně i když prší, to dokazují i snímky z rána kdy jsme šly na snídani.
Měly jsme čas na procedury, přednášky, výlet i plavání v krásném bazénu. Přednáška paní primářky MUDr. Vlčkové byla poučná pro nás, kdo máme problém s lymfatickými otoky končetin. Představila nám nové pomůcky pro lepší kompresi: mobiderm a rukavičku (viz foto)
Lymfodrenáže jsou zařazeny pod kožní oddělení. Na začínající onemocnění lymfedém jsou nyní nově indikované lázně.
Muzikoterapie MUDr. Jiřího Riedla a Ing.Stanislava Stejskala je zařazena jako terapie, (placená pojišťovnami) v Karlové Studánce, pacientům tak oba zlepšují kvalitu života. Potěšilo nás vystoupení MUDr. Jiřího Riedla ve hře na didgeridoo a Ing.Stanislava Stejskala předvedením alikvotních tónů lidského hlasu, vtisknutých do laskavých písní nesoucích příběh….....do písní, přinášejících především radost.
Příznivějšího počasí využily naše turistky a vydaly se odvážně na Praděd pokrytý čerstvým sněhem. Bylo ho tam asi dost.
Závěrem týdne pak ještě proběhla akce Plaveme prsa v bazénu v Karlové Studánce. K Amazonkám se přidali i lázeňští hosté a celkem 61 účastníků uplavalo pro celorepublikovou štafetu se symbolickým cílem „Překonat kanál La Manche“ krásných 12 665 m.
Celý pobyt ozářilo také koncem týdne laskavě i sluníčko, takže jsme se s úsměvem loučily s Karlovou Studánkou s nadějí, že se opět vrátíme na toto krásné lázeňské místo.
(Text i foto M. Koběrská)

 


Vytvořeno programem PPSee verze 1.29